בקרוב שימוש בטלפונים ניידים יאסר במקומות ציבורים

מי שנולד לפני שנות השמונים זוכר איך היו פעם מעשנים בקולנוע , באוטובוס , כן בתוך האוטובוס , אפילו במטוס בסוף המטוס היתה שורה למעשנים. ההורים שלי עישנו עלינו איתנו ובכל מקום כמעט.גם אני גדלתי ועישנתי ועישנתי ועישנתי. הזמן של הפסקות סיגריה היו זמן איכות עם עצמי, עם והשקט והמחשבות ובעיקר תחושת רוגע.

כל מקום שהייתי הולכת אליו הסיגריות היו איתי כמו חברות קרובות וטובות תמיד דאגתי שיהיה מקום לעשן כי כבר אז בשנות התשעים התחילו לאסור לעשן במקומות מסוימים , לאט לאט מחירי הסיגריות עלו הבנו שהם מזיקות לבריאות המילה סרטן נכנסה פנימה בכל שאיפה ולהיות מעשן ניהיה להיות מוקצה אתה נחשב למרעיל הסביבה ועצמך.

סיגריות של פעם

ואיך זה קשור לטלפונים ניידים ? פעם לעשן זה היה סביב מעגל, במדורת השבט אנשי הכפר היו מעבירים סיפורים חוויות ומעשיות סביב המדורה – כל השבט ביחד מעבירים ביניהם מקטרת- העשן של המקטרת שעברה בין יושבי המעגל התחברה לעשן של המדורה יחד עם הסיפורים החוויות מהיום יום והמעשיות שעברו בין אדם לאדם סביב האש שעולה למעלה. 

במשך הזמן לאורך עשרות השנים הסיגריה כיכבה בפירסומות, בסרטים, במשך תקופה שימשה כסמל סטאטוס, אנחנו שרצינו עוד ועוד מימנה הפכנו אותה ואת טקס העישון למפלט, להרגל. מעישון חברתי לעישון אובססיבי והמעמד שלה ירד.

היום אנחנו חיים בקוביות האש כבתה השבט נדם. אנחנו מעבירים מסרים באמצעות סמסים הודעות ווטס אפ. אני עוקבת אחרי המשפחה המורחבת שלי בפייסבוק ובכלל הנייד הולך איתי לכל מקום חבר קרוב שמספק גם מידע ידע ונחמה רגשית. אפילו יותר טוב מסיגריות.

ואנחנו רוצים מזה עוד ועוד. עוד מידע, עוד תגובה, עוד לייקים, עוד קבוצות ווטס אפ, עוד מילים. בדקה אחת אנחנו יכולים להעביר מסר למיליון ואף יותר אנשים ובכל העולם. בקרוב מאוד נגלה שהקרינה שיוצאת מהמכשירים הניידים מזיקה לבריאות ולסביבה, לא נוכל לפתוח ניידים במקומות ציבוריים ומי שילך עם הראש בנייד יהיה מוקצה בידיוק כמו מי שמעשן בתוך קניון.

ושוב האש תכבה ומדורת השבט תתפזר וכל אחד יחזור לקוביה שלו ואז ימציאו את ההתמכרות הבאה שתתחיל בהתחלה סביב האש אולי זה יהיה שבב כזה שמתקינים במוח ובלחיצת כפתור נוכל לקרוא מחשבות ולהעביר מסרים בלי לדבר כמו פעם סביב המדורה עם המקטרת ביד ללא צורך בשליחת הודעות בהקלדה דרך הנייד . אנחנו נדבר באמצעות כפתורים שמחוברים בלויין ישירות למוח ובעזרת משקפיים מיוחדים נוכל להיות בכל מקום ולחוות בתלת מימד כאילו אנחנו באמת שם ולא נצטרך לצאת מהבית. וגם לזה נתמכר גם מזה נרצה עוד ועוד בייחוד לקטע של קריאת מחשבות ואז נגלה שגם זה לא בריא ומזהם את הסביבה ואותנו אם בכלל אז תיהיה סביבה לחיות בה ….

הסוף

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s